مشخصات فردی و زندگینامه
نام:سید مسعود
نام خانوادگی:موسوی شبستری
پست الکترونیک:smmousavi@yahoo.com
نخصص ها:فقه و اصول

زندگی نامه

سال 67 دیپلم تجربی گرفتم و سال 68 وارد دانشگاه شدم. دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی. امّا به خاطر علاقه وافر به علوم حوزوی و با مشورت با بعضی بزرگان به حوزه علمیّه وارد شدم. سال اول در مدرسه علمیّه «برهان شهرری» و سالهای بعد در قم. درس رسائل نزد «آیت الله موسوی تهرانی»، لمعتین نزد استاد «قاروبی»، فلسفه را نزد «مرحوم مهدوی» آغاز کردم. دروس فلسفی استاد «عابدی» و «آیت الله مصطفوی» را ادامه دادم. تفسیر در درس «آیت الله جوادی آملی» به مدت 6 سال درباره عقاید، و اخلاق نیز از محضر اساتید حاضر بهره گرفتم.
درس خارج اصول و فقه را نزد «آیت الله احمدی فقیه یزدی» آغاز کردم و بهره ها بردم. از درس خارج حضرت «آیت الله شیخ جواد تبریزی» نیز بهره ها بردم. روی کتاب 40 حدیث حضرت امام (قدس سره) یکسال و نیم در گروه پژوهشی تحقیق کردم (مدخل بندی 63 مرض) به سفارش مرکز مطالعات بسیج سپاه پاسداران. چند روزه این کتاب را تدوین نموده ام، البته تدوین معمول در حوزه هم داشته ام.
هم اکنون در معاونت تبلیغ حوزه در واحد نقد و تدوین کتب درسی آموزشی و پرورشی در همکاری با وزارت آموزش و پرورش، مشغول به فعّالیت هستم. کتاب اخلاق رشته معارف را تالیف می کنم. و بر تألیف کتاب های درسی دیگر نظارت می کنم.